Cramo E-laube Silveston Javicar Klotoid Eesti Kultuurkapital Metskond Saaremaa Lihatööstus Saaremaa Spordiliit Suure Töllu Puhkeküla Spordikool Tesman

Suure Töllu Cup

AEG JA KOHT

Turniir toimub Kuressaares 11-12. mail 2019. Mängud toimuvad Kuressaare Spordikeskuses, aadressil Vallimaa 16A.

OSAVÕTUMAKS JA REGISTREERIMINE

Meeskonna osavõtumaks on 100€. Osavõtumaksu tasumine toimub kohapeal sularahas turniiri korraldaja kätte.

Turniiril osalevate võistkondade arv on piiratud!

Turniirile registreerimise lõpptähtaeg on 10.04.2019!

2006 - 2007 SÜNDINUD POISTE VANUSEKLASSI MÄNGUREEGLID

Meeskonna maksimaalne suurus on 12 mängijat ja 2 treenerit
Turniir mängitakse FIBA reeglitega
Mänguaeg on 4 x 8 minutit nö. jooksev aeg. Lisaaeg 3 minutit. Igal veerandajal 1 time-out.
Mängitakse suurte korvidega ( korvi kõrgus 3,05 m.) ja nr. 5 palliga
Turniiril ei ole lubatud maa-ala kasutamine
Mängud toimuvad Kuressaare Spordikeskuse suurel väljakul.

2008-2009 SÜNDINUD POISTE VANUSEKLASSI MÄNGUREEGLID

Mängitakse minikorvidega ( korvi kõrgus 2,65 m.) ja nr. 5 palliga

Mängud toimuvad Kuressaare Spordikeskuse väikeses saalis.

AUHINNAD

Iga vanusegrupi kolme paremat võistkonda autasustatakse karikaga, võistkonna liikmeid medalitega. Turniiri võitja saab lisaks Suure Töllu Cup’i rändkarika, millele graveeritakse igal aastal turniiri võitja. Autasustatakse ka iga võistkonna parimat mängijat ning viskevõistluse parimat.

ÜMARLAUD MÄNGIJATELE JA TREENERITELE

Turniiri avapäeva õhtul toimub kõikidele mängijatele ja treeneritele ühine õhtusöök Suure Töllu puhkekülas. Lastele on võimalus kohapeal sisustada vaba-aega erinevatel väli spordiväljakutel ning ronida seikluspargis. Treenerid ja võistkonna esindajad on oodatud õhtul saame osa ehtsast Saaremaa saunast.

MAJUTUS JA TOITLUSTUS

Toitlustuse ja majutuse eest toimub tasumine sularahas kohapeal. Suure Töllu puhkeküla asub Kuressaarest 3,5 km. kaugusel.

Majutus ja toitlustuspakett A ( 50€ / inimene)

Sisaldab majutust 2 (kaks) ööd Suure Töllu Puhkekülas 2 – kohalises või 3- kohalises toas ja 6 (kuus) toidukorda (10.05 õhtusöök; 11.05 hommiku-, lõunasöök, õhtusöök; 12.05 hommiku ja lõunasöök). Lõunasöögid serveeritakse võistluspaigas mängu pauside ajal. Rohkem infot www.suurtoll.ee

Majutus ja toitlustuspakett B (40 € / inimene)

Sisaldab majutust 1 (üks) ööd Suure Töllu puhkekülas 2 – kohalises või 3- kohalises toas ja 4 (neli) toidukorda ( 11.05 lõuna ja õhtusöök; 12.05 hommiku-, lõunasöök). Lõunasöögid serveeritakse võistluspaigas mängu pauside ajal. Rohkem infot www.suurtoll.ee

Toitlustuspakett C ( 20 € /inimene)

Ei sisalda majutust. Hinna sees on 3 (kolm) toidukorda (11.05 lõuna ja õhtusöök; 12.05 lõunasöök)

NB! Võistlejate lapsevanematele või kaasaelajatele on majutus ning toitlustus soodushinnaga. Majutuse soovijatel eelnevalt ühendust võtta turniiri korraldajaga, info@saarekorvpall.ee

Lisainfo ja küsimused:

Siim Hiie – turniiri peakorraldaja

Telefon: +372 53 97 4722

E-mail: info@saarekorvpall.ee

Suure Töllu rändkarikad läksid Orissaare Sport ja Pärnu KK võistkondadele

5.-6. mail peeti Kuressaare Spordikeskuses II noorte korvpalliturniiri Suure Töllu CUP 2018. Turniiri korraldas Saaremaa Spordikool koostöös MTÜ Saaremaa Korvpalliga. Seekordsel turniiril osalesid U12 vanusesarjas SK RIM (tiitlikaitsja), BC Kalev/Saaremaa Spordikool, Orissaare Sport, Kuldre Kool/Valga KK, Pärnu KK ja Märjamaa KK. U12 vanusesarja võitis ning rändkarika viis koju Orissaare Sport (treeneri Andre Kuntsel), kes alistas tasavägises finaalis Kuldre Kooli. Pärnu KK saavutas 3. ja BC Kalev/Saaremaa Spordikool 4. koha. 5 – 6 koha mängus alistas SK RIM Märjamaa KK ning lõpetas sel aastal 5. kohaga.

U10 vanusesarjas osalesid Pärnu KK, SK Rim, BC Kalev/Saaremaa Spordikool, Orissaare Sport ja KK Karud võistkonnad. Võistkonnad mängisid omavahel läbi turniirisüsteemis ning rohkem võite suutis koguda KK Pärnu (treener Mait Käbin)  SK RIM-i, KK Karude, Orissaare Spordi ja BC Kalev/Saaremaa Spordikooli võistkondade ees.

Turniiri peakorraldaja Siim Hiie sõnul jäid võistkonnad turniiri korraldusega väga rahule, sest paljud lapsed oli Saaremaal esimest korda ning said igati positiivse hooajalõpu teha koos spordi ja Saaremaa vaatamisväärsuste külastamisega. Täname toitlustuse ja majutuse eest Suure Töllu Puhkeküla, Vanalinna Kohvikut ning Saaremaa Spordikooli töötajaid.

Kindlasti jätkame traditsioonilise turniiriga ka järgmisel aastal, et tuua korvpalli rohkem Saaremaale ning populariseerida ala veelgi.

Suure Töllu CUP 2018 ei oleks õnnestunud ilma Teie abita: Suure Töllu Puhkeküla, Eesti Kultruurkapital, Saaremaa Spordikool, Kuressaare linn, Spalding, Ballzy, Vanalinna kohvik,CRAMO, Tesman, Silveston, Saare Uluk, Elektrotherm, Klotoid, Metskond, Zukker, Kuressaare Ehitus, Saaremaa Lihatööstus, Javicar

AEG JA KOHT

Turniir toimub Kuressaares 5- 6.mai 2018. Mängud toimuvad Kuressaare Spordikeskuses, aadressil Vallimaa 16A.

Turniirile registreerimise lõpptähtaeg on 10.04.2018

• Meeskonna maksimaalne suurus on 12 mängijat ja 2 treenerit
  • Turniir mängitakse FIBA reeglitega
  • Mänguaeg on 4 x 7 minutit nö. jooksev aeg. Lisaaeg 3 minutit. Igal veerandajal 1 time-out.
  • 3 ja 4 veerandaja vahel sooritakse 2 minuti jooksul lay-upid, alustades keskjoonelt.
  • Mängitakse suurte korvidega ( korvi kõrgus 3,05 m.) ja nr. 5 palliga
  • Turniiril ei ole lubatud maa-ala kasutamine
  • Üleväljapressing on lubatud ainult teisel poolajal, välja arvatud juhul kui punktide vahe on üle 30. Selle reegli rikkumisel määrab mängu kohtunik reeglit rikkunud meeskonnale hoiatuse ja sellele järgnevalt tehnilise vea.
  • Viis mängijat mängib 1. ja 3. veerandajal ja üks vahetusmängija, järgmised viis mängijat mängib 2. ja 4. veerandajal ja üks vahetusmängija.

• 1 ja 2 ning 2 ja 3 veerandi vahel on lay-upid alustades keskjoonest. 3 ja 4 veerandi vahel on vabavisked. Sooritused kestavad 2 minutit.
  • Mängitakse minikorvidega ( korvi kõrgus 2,65 m.) ja nr. 5 palliga
  • Mängitakse nelikutega. Neli mängijat mängib 1. ja 3. veerandajal ja 2 vahetusmängija, järgmised nelimängijat mängib 2. ja 4. veerandajal ja 2 vahetusmängija.

Mängud toimuvad Kuressaare Spordikeskuses väikeses saalis.

AUHINNAD

Turniiri avapäeva õhtul toimub kõikidele mängijatele ja treeneritele ühine õhtusöök Suure Töllu Puhkekülas. Lastele on võimalus kohapeal sisustada vaba-aega erinevatel väli spordiväljakutel ning ronida seikluspargis. Treenerid ja võistkonna esindajad on oodatud õhtul saame osa ehtsast Saaremaa saunast.

Toitlustuse ja majutuse eest toimub tasumine sularahas kohapeal või arve alusel. Suure Töllu Puhkeküla asub Kuressaarest 3,5 km. kaugusel.

Majutus – toitlustuspakett A ( 50 € / inimene)

Sisaldab majutust 2 (kaks) ööd Suure Töllu Puhkekülas 2 – kohalises või 3- kohalises toas ja 6 (kuus) toidukorda ( 4.05 õhtusöök; 5.05 hommiku-, lõunasöök-, õhtusöök; 6.05 hommiku-, lõunasöök). Lõunasöögid serveeritakse võistluspaigas mängu pauside ajal. Rohkem infot www.suurtoll.ee

Majutus – ja toitlustuspakett B (40 € / inimene)

Sisaldab majutust 1 (üks) ööd Suure Töllu Puhkekülas 2 – kohalises või 3- kohalises toas ja 4 (neli) toidukorda ( 5.05 lõuna-ja õhtusöök; 6.05 hommiku-, lõunasöök). Lõunasöögid serveeritakse võistluspaigas mängu pauside ajal. Rohkem infot www.suurtoll.ee

Ei sisalda majutust. Hinna sees on 3 (kolm) toidukorda (5.05 lõuna – ja õhtusöök; 6.05 lõunasöök) Lõunasöögid serveeritakse võistluspaigas mängu pauside ajal. Rohkem infot www.suurtoll.ee

Suure Töllu Cup karikas rändas Tallinna

13-14. mai toimunud esimese noorte korvpalliturniiri võitis SK RIM Tallinnast, kes võitis kõik alagrupi mängud ning mängis finaalis kindlalt üle Kuldre Kool/SteelArc’i. Orissaare Sport saavutas 3. koha kui suutis tasavägises mängus 4 punktiga üle mängida Saaremaa Spordikool/Kalev Cramo.

Seekordsel turniiril osalesid Saaremaa Spordikool/Kalev Cramo, SK RIM, Orissaare Sport ja Kuldre Kool/SteelArc.

’’Olime arvestanud ka võistkondadega Leedust ja Soomest, kuid kuna samal nädalavahetusel oli Tallinnas rahvusvaheline Nord Cup, siis sel aastal oli turniiri siiski Eesti võistkondade vahel.’’sõnas Siim Hiie, kes juhendas Saaremaa Spordikool/Kalev Cramo võistkonda ning oli üks peakorraldajatest.

Saaremaa Spordikool koostöös MTÜ Saaremaa Korvpalliga korraldas turniiri noortele korvpalluritele esmakordselt ning välja antud Suure Töllu rändkarika näol soovitakse seda traditsiooni jätkata järgmistel aastatel ning edaspidi kutsuda turniirile ka võistkondi väljaspool Eestit. Lisaks korvpallile külastati üheskoos Saaremaa Muuseumi, mis oli paljudele osalejatele esmakordseks kogemuseks. ’’Kui noored saavad lisaks võistlusmängudele tutvuda ka Kuressaare linna ja selle põneva ajalooga, oleme lisanud turniirile tulemisega lisaväärtuse’’, sõnas Hiie.

Suure Töllu CUP 2017 ei oleks õnnestunud ilma Teie abita:

Suure Töllu Puhkeküla, Eesti Kultruurkapital, Saaremaa Spordikool, Kuressaare linn, Spalding, Ballzy, Vanalinna kohvik, CRAMO, Tesman, Silveston, Saare Uluk, Elektrotherm, Klotoid, S-Link, Varrak kirjastus, Kalevi Magusmaailm, Kuressaare Ehitus, Saaremaa Lihatööstus, Javicar.

Kohtumiseni Suure Töllu Cup 2018!

AEG JA KOHT

Turniir toimub Kuressaares 13-14.mai 2017. Mängud toimuvad Kuressaare Spordikeskuses, aadressil Vallimaa 16A.

Kuressaare Spordikeskus, Vallimaa 16A.

Turniirile registreerimise lõpptähtaeg on 1.05.2017!

2006.a. JA HILJEM SÜNDINUD POISTE VANUSEKLASSI MÄNGUREEGLID

• Mängitakse minikorviga (korvi kõrgus 260cm.) ja nr. 5 palliga
  • Mängud toimuvad Kuressaare Spordikeskuse suurel väljakul.

TURNIIRISÜSTEEM

Võistkonnad on jagatud kahte kolmesesse alagruppi. Turniiri esimesel päeval mängitakse alagrupi mängud, mille tulemusel kaks parimat pääsevad poolfinaali ning alagrupis viimaseks jäänud võistkonnad selgitavad 5-6 koha. Kohamängud peetakse turniiri teisel päeval.